меню сайта Відділу охорони праці Відділ охорони праці
КПІ ім. Ігоря Сікорського
тел.: (044) 204-95-82

Національний технічний університет України "Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського" (КПІ ім. Ігоря Сікорського)

Київський політехнічний інститут було засновано у 1898 році у складі 4-х відділень: механічного, сільськогосподарського, інженерного та хімічного. Першим ректором інституту був відомий учений і педагог В.Л. Кирпичов, а першим головою Державної екзаменаційної комісії у 1903 р. – Д.І.Менделєєв. Засновники КПІ втілили кращі традиції відомих європейських вищих технічних шкіл: Паризької “Еколь політехнік”, Аахенського, Віденського, Магдебурзького технічних університетів.

Серед вихованців КПІ ім. Ігоря Сікорського – всесвітньовідомі конструктор літаків та вертольотів Ігор Сікорський, творець турбореактивних двигунів Архип Люлька, конструктори ракетно-космічної та авіаційної техніки Сергій Корольов та Володимир Челомей, металург Іван Бардін, конструктор авіадвігунів Олександр Мікулін.

З часом на базі КПІ було створено 12 ВНЗ у багатьох регіонах України, 9 з яких сьогодні мають статус національних: Київський національний університет будівництва і архітектури, Київський національний університет технології та дизайну, Національний авіаційний університет, Національний університет біоресурсів і природокористування України, Національний університет харчових технологій, Одеська національна морська академія, Вінницький національний технологічний університет, Житомирський, Черкаський, Чернігівський державні технологічні університети, Дніпропетровський національний університет залізничного транспорту ім. В.Лазаряна, Харківський національний автомобільно-дорожній університет.

КПІ ім. Ігоря Сікорського є одним з найбільших навчальних закладів Європи. В університеті працюють 19 факультетів, 9 навчально-наукових інститутів, декілька науково-дослідних інститутів і наукових центрів. Здійснюється підготовка бакалаврів, спеціалістів та магістрів, кандидатів і докторів наук. Серед викладачів КПІ ім. Ігоря Сікорського – майже 500 професорів, понад 1300 доцентів. Загальна кількість працівників університету - близько 7 тисяч осіб.

Будівлі інститутів і факультетів КПІ ім. Ігоря Сікорського та університетські гуртожитки (34 навчальних корпусів, 20 гуртожитків та інші об’єкти) розкинулися на площі у 160 гектарів. Це справжнє місто в місті. Університет має власний Центр культури та мистецтв, сучасний спортивний комплекс, чотири спортивно-оздоровчі бази на Дніпрі, Чорному морі та в Карпатах. Його науково-технічна бібліотека – одна з кращих у країні. Охороною здоров’я (оздоровчі заходи студентів КПІ проводить) студентів займається Студентська поліклініка (відділення Київської міської студентської поліклініки).

НТУУ "КПІ" є базовою організацією Державної інформаційної мережі вищих навчальних закладів і інститутів Національної академії наук URAN, яка приєднана до Європейської освітньої мережі GEANT.

Державний політехнічний музей при НТУУ "КПІ" – один з найбільших українських музеїв техніки та технології і найбільший університетський музей України.

Кампус КПІ ім. Ігоря Сікорського займає територію близько 120 гектарів, на якій органічно поєднані умови для навчання, занять спортом, підвищення рівня культурного, наукового та інтелектуального розвитку, відпочинку та занять особистими захопленнями всього 50-тисячного колективу. Поштова адреса: Україна, 03056, м. Київ, Солом’янський район, пр-т Перемоги, 37 (джерело: http://kpi.ua/kpi_about ; http://kpi.ua/location).

меню сайта Відділу охорони праці Практик-професіонал
Бабаджанов X.
e-mail: vop[at]kpi.ua
Головна ||| Законодавчі АКТИ ||| Нормативно-Правові Акти ||| Обов'язки та Відповідальність ||| Надання ДоМедичної допомоги ||| сайт КПІ ім. Ігоря Сікорського